Мектептегі ынталандыру жүйесі

Мұғалім жақсы тілектес әрі сезгіш болуы керек, баланың психологиялық ерекшеліктерін есепке алуы тиіс, оның шығармашылық және өндірістік ойлауын кеңейтуі, таңдалған тақырыптың терең жұмыс жоспарына талпынуы қажет. Сол кезде бар жан дүниесі шығармашылықпен жұмыс істейтін мұғалімді мойындауға болады. Біздің мектептің мұғалімдері үшін арнайы келесі ынталандыру жүйесі қолданылады. Куәлік қағазымен расталатын төс белгілері бар келесі номинациялар жасалды:

1. «Ұлағатты ұстаз» - бұл номинацияоқушылары республикалық пән олимпиадаларының, республикалық ғылыми жарыстардың, халықаралық жарыстардың, халықаралық студенттік конференциялардың, облыстық пән олимпиадалары мен ғылыми жарыстардың жеңімпаздары атанған мұғалімге беріледі. Мұғалімдерге арналған пәндік олимпиадаларға қатысып, жүлделі орындарға ие болған, әртүрлі облыстық және республикалық сайыстар мен конференциялардың жеңімпаздары мен жүлдегер педагогтарға табыс етіледі.
  2. «Жаңашыл ұстаз»- білім берудің жаңа технологияларын білетін және белсенді қолданатын жаңашыл ұстаздарға ұсынылатын номинация. Оқушылардың сапалы білім алуына ықпал ететін бар жаңа әдістер мен тәсілдерді, технологияларды өз тәжірибесіне қабылдауға және енгізуге дайын мұғалімдер иеленеді.
  3. «Тәжірибелі ұстаз»  - бұл номинацияны педагогикалық еңбек өтілі 20 жылдан жоғары, әртүрлі олимпиадаларда, мұғалімдерге арналған сайыстарда дипломмен марапатталған және оқушылары арасынан жеңімпаздар дайындаған (облыстық, республикалық және халықаралық пәндік олимпиадалар, ғылыми жарыстар) мұғалімдер иеленеді.
  4. «Ізденімпаз ұстаз» - бұл номинацияға жас (еңбек өтілі 1-3 жыл) шығармашыл және нәтижелі жұмыс істейтін мұғалімдер ие болады.
  5. «Үздік сынып жетекші»- жаңашыл, қиялы бай, шығармашыл. Кез келген сәтте көмек көрсетуге даяр. Ұйымдастырушы, психолог. Жоғары мәдениетті, рухани бай, эстетикалық талғамды. Мәселелерді шешуге батыл, жан-жақты. Өзіне тән ерекшеліктері бар. Кәсіби сауатты, білікті.

Куәлік қағазымен расталатын төс белгілері бар келесі номинацияларға ие болған мұғалімдер:

«Ұлағатты ұстаз»

2. Абильдинова Жанат Камыспаевна – бастауыш сынып мұғалімі
  3. Шоканова Салтанат Ибраевна – ағылшын тілі мұғалімі
  4. Кыдырбаева Айгуль Зекешовна – бастауыш сынып мұғалімі

Дарынды балалармен жұмыс барысында қолдау көрсету және ынталандыру жүйесінің міндетті жоспары, дарынды бала әрекетін бағалау өте маңызды болып табылады. Осыған байланысты мектепте ынталандырудың келесі жүйесі жасалды:

Номинациялар:

1. «Еуропа бесігінде тербелгендер»номинациясына ( 1-11 сынып оқушылары) «Ақыл-ой Одиссеясы» бағдарламасы бойынша халықаралық жарыстардың жеңімпаздары мен қатысушылары ие болады. Кубок иегерлері мен  «Ақыл-ой Одиссеясы» республикалық конкурсының алтын белгі иелері
  2. «Талапты ұл-қыз – тарихи жұлдыз»номинациясына  (1-7 сынып оқушылары) республикалық және облыстық «Зерде» ғылыми жобалар жарыстарының жеңімпаздары, республикалық «Бастау» пәндік олимпиадасының жеңімпаздары мен жүлдегерлері ие болады.
  3. «Талаптың мініп тұлпарын...»номинациясы (10-11 сынып оқушылары) халықаралық ғылыми жарыстардың жеңімпаздарына, тест-рейтингтік олимпиада жеңімпаздарына, халықаралық білім гранттарының иегерлеріне беріледі.
  4. «Талап-қанат, білім-сұңқар. Көріп-біліп жеңген тұлпар»номинациясы (8-10 сынып оқушылары) облыстық ғылыми жарыстардың, облыстық пән олимпиадаларының, халықаралық, республикалық конференциялардың, халықаралық Сәтпаев және басқа оқулардың жеңімпаздарына беріледі.
  5. «Ақылмен қанат қаққандар»номинациясын (8-11 сынып оқушылары) республикалық ғылыми жарыстардың жеңімпаздары, республикалық әртүрлі пәндік олимпиадалардың (ағымдағы оқу жылының) жеңімпаздары иемденеді.
  6. «Абай ізбасары»номинациясына (11 сынып оқушылары) «Алтын белгіге» үміткерлер, республикалық пәндік олимпиадалар мен ғылыми жарыстардың жеңімпаздары мен жүлдегерлері; халықаралық және республикалық ғылыми жарыстардың, республикалық пәндік олимпиадалардың бірнеше дүркін жеңімпаздары, халықаралық ғылыми студенттік конференциялардың жеңімпаздары, тек қана «5»-ке немесе «4-5»-ке үлгеруші оқушылар ие болады.

2010-2011 оқу жылы

«ТАЛАПТЫ ҰЛ – ҚЫЗ – ТАРИХИ ЖҰЛДЫЗ» номинациясы

облыстық «Зерде» ғылыми жобалар сайысының жеңімпаздары мен жүлдегерлеріне табысталды.

1. Сарсенов Сырым

2. Габбасова Сания

3. Баймаханова Аружан

4. Маймаков Жандарбек

5. Жарылқасын Айжан

6. Аралбаева Зейнеп

7. Ахметжанова Айгерим

8. Сактасынов Ерасыл

9. Касенова Анель

10. Кенжетаев Жантуар

11. Семеева Назерке

«ТАЛАП – ҚАНАТ, БІЛІМ – СҰҢҚАР. КӨРІП – БІЛІП ЖЕҢГЕН ТҰЛПАР» номинациясы облыстық ғылыми жобалар сайысы мен пән олимпиадасында жүлдегер, жеңімпаздарға табысталды

1. Сайранов Ерболат

9.Жантлеуова Алма

10.Кожахметов Мадияр

«АҚЫЛМЕН ҚАНАТ ҚАҚҚАНДАР» номинациясы

республикалық, халықаралық пән олимпиадаларында, ғылыми жобаларда мектеп атын паш еткен оқушыларна марапатталды

1. Рымбаев Жарас

2. Алибаев Мақсат

3. Қабиденов Ануар

4. Нұрбек Гауһар

5. Жумабекова Рабия

6. Тұрархан Еркебұлан

7. Құрмахан Ақсулу

8. Әлжанов Нұрсұлтан

9. Жакупова Алтынай

10. Иманкулова Алия

11. Кадыров Талғат

Мектебіміздің жоғары атағы «АБАЙ ІЗБАСАРЫ - 2011»номинациясы

ең нәтижелі мектеп жұлдыздарына табысталады.

1. Укенов Олжас

3. Қайырбекова Рабиға

4. Ибраева Айгерім.

Мектебіміздің жоғары атағы «АБАЙ ІЗБАСАРЫ - 2012»номинациясы

ең нәтижелі мектеп жұлдыздарына табысталады.

1. Жунусов Қуаныш

2. Маймакова Мадина